+90 (222) 228 12 94

Sosyal Medyada Biz}

Es Anka Havacılık Ürünleri
Es Anka Havacılık | Talaşlı imalat sektöründe birbirinden farklı ürünleri ile karşınızda, bir çok patent ve imalat konusunda uzman ekibimiz ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Daha Fazlası için
TÜMÜNÜ GÖR

Eskişehir Kalıp İmalatı

Eskişehir Kalıp İmalatı

Geçmişten günümüze bir çok konuda insanoğlu gelişmeler gösterdi bunlara bir çok örnek verebiliriz. Kalıp imalatı’nın belli bir açıklaması yoktur. Siz dilersiniz biz gerçeğe dönüştürürüz. Uzman ekibimiz sadece sizlere en iyi hizmeti sunabilmek adına burada yer alıyor.  3D Kapı Modelleri, bir çok dekoratif ürün, Asma tavan veya bir çok konuda sizlere destek çıkabileceğimiz noktalar yer almaktadır.

Eskişehir Kalıp İmalatı konusunda her zaman esankahavacilik.com olarak sizlerin yanında olacağımızı ve sizlerin ihtiyaç duyduğunuz noktaları belirleyerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyoruz.

Kalıp ve kalıpçılığı şu şekilde sizlere özetlemek istiyoruz, Özdeş parçaları istenilen ölçü tamlığı sınırları içerisinde ve en kısa zamanda üreten ,malzeme sarfiyatı ve insan gücünün asgari düzeyde tutulmasına yardımcı olan ve takım tezgahları ile çalışa bilen aygıta kalıp denir. Bu aygıtın tasarımını hazırlayan ,yapımını gerçekleştiren ve çalıştıra bilen kişiye kalıpçı denir. Seri üretimi gerçekleştirecek herhangi bir kalıbın tasarımına ,yapımına ve çalıştırılmasına olanak sağlayan ,uygulamalı eğitim ve öğretim yöntemlerini bir bütün olarak kabul eden meslek dalına “KALIPÇILIK MESLEĞİ ” denir.

Tabi bu konularda ;

1.İyi bir kalıp tasarımcısıdır ,

2.Makine teknik resmini çizme ve okuma becerisine sahiptir ,

3. Kalıp konstruksiyonu hazırlamakta ustadır ,

4. Komple kalıbı oluşturan elemanların hangi takım tezgahında ve nasıl işlenebileceğini organize eden uzmandır

5. Komple kalıbı oluşturan elemanların malzemesini en iyi şekilde seçebilen uzmandır ,

6. Kalıp elemanlarının ısıl işlemlerini yapan ve sertlik ölçme tezgahını kullanarak, sertleştirilen parçaların sertlik değerlerini kontrol eden kontrolördür ,

7. Kalıbı oluşturan elemanları bir araya getirerek montajını yapan monütördür ,

8. Kalıplanacak parçanın malzemesini en iyi şekilde hazırlayan , yapımı biten kalıbı pres tezgahına emniyetle bağlayan ve doğabilecek kazaları önceden tasarlayıp bu kazaları giderici tedbirleri daha başlangıçta alabilen kişiler , kalıpçılık mesleğine kendilerini adamış kişilerdir .

 

19 Ağustos 2017
422 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN